KDE • Community • Announcements
ДОПОМОГТИ (Чому?)
paypal

Демонстрація технологій Frameworks 5

Також перекладено такими мовами:

English | Català | Deutsch | Español | Suomi | Nederlands | Polski | Português | Português brasileiro | Русский | Svenska | Українська

Співробітництво між Qt і KDE 7 січня 2014 року. Спільнота KDE з гордістю оголошує про випуск технічної демонстраційної версії KDE Frameworks 5. Frameworks 5 є результатом майже трьох років з планування, поділу на модулі, рецензування та портування набору бібліотек, які раніше мали назву KDElibs або Платформа KDE 4, у набір додатків до Qt, окремих бібліотек з добре продуманими залежностями і можливостями, готовий до роботи з бібліотеками Qt 5. Цей набір додасть у екосистему Qt потужний комплекс додаткових бібліотек, що розширюють функціональні можливості щодо виконання широкого набору завдань на різноманітних апаратних і програмних платформах. Цей комплекс бібліотека є результатом понад 15-річного досвіду розробників KDE у створенні програм. Поточна версія Frameworks є лише технологічною демонстрацією. Остаточний випуску заплановано на першу половину 2014 року. Деякі з додатків технологічної демонстрації (зокрема KArchive і Threadweaver) є вже достатньо зрілими для використання у порівнянні з іншими частинами.

Що таке Frameworks 5?

У поточній версії бібліотеки KDE є спільною програмною базою для майже усіх програм KDE. Бібліотеки забезпечують роботу високорівневих компонентів, зокрема панелей інструментів та меню, перевірки правопису та доступ до файлів. Зараз «kdelibs» поширюється як єдиний набір взаємопов’язаних бібліотек. У результаті зусиль зі створення KDE Frameworks ці бібліотеки методологічно перетворено на набір незалежних бібліотек, які можна використовувати на різноманітних платформах і які доступні усім розробникам програм на основі Qt.

KDE Frameworks, розроблені як додатковий компонент Qt, розширюють можливості Qt як середовища для розробки за допомогою бібліотек з функціями, які спрощують та пришвидшують процедуру розробки програм на основі Qt. Frameworks усувають потребу у повторному написанні ключових функціональних елементів.

Перехід з Платформи на Frameworks тривав майже три роки, потребував зусиль близько 20 розробників (найманих працівників та волонтерів) і активно підтримувався чотирма компаніями. Frameworks 5 складається з 57 модулів: 19 незалежних бібліотек (додатків Qt), які не потребують встановлення додаткових компонентів, 9 додатків, для роботи яких потрібні незалежні сторонні бібліотеки, та 29 додатків, які мають складніші ланцюжки залежностей. Frameworks розроблено відповідно до правил розробки Frameworks незалежно від будь-якої компанії у відкритий спосіб.

У цій статті із сайта новин KDE ви зможете знайти більше інформації щодо Frameworks 5.

Доступне сьогодні

У технічній демонстрації, якою ви можете скористатися вже сьогодні, містяться усі 57 модулів, які є частиною Frameworks 5. Два з цих модулів є достатньо розвинутими, щоб за ними можна було оцінити напрямок розвитку Frameworks: ThreadWeaver та KArchive. Ми запрошуємо розробників ознайомитися з усіма модулями і надати пропозиції (і латки), які сприятимуть поліпшенню та удосконаленню модулів.

KArchive забезпечує підтримку роботи з багатьма популярними кодеками стискання. Це самодостатня, потужна та проста у користуванні бібліотека для архівування та видобування файлів. Просто передайте їй дані файла, вам не потрібно писати окрему функцію для архівування у вашій програмі на основі Qt! ThreadWeaver — високорівневий програмний інтерфейс для керування потоками виконання з інтерфейсами для роботи з завданнями та чергами завдань. За його допомогою дуже просто виконується планування виконання потоку дій: достатньо вказати залежності між потоками, і потоки буде виконано з врахуванням цих залежностей, що значно спрощує використання у програмі багатопоточності. Цими компонентами можна повноцінно користуватися вже зараз.

Ви можете ознайомитися з повним списком Frameworks, отримати архіви з поточним кодом. Також можна скористатися бінарними пакунками.

Огляд KDE Frameworks (робота триває!)

Зараз зусилля команди розробників спрямовано на надання списку усіх бібліотек Frameworks та сторонніх бібліотек на inqlude.org, загальному архіві бібліотек Qt. Для кожного запису має бути надано ієрархію залежностей. Крім того, діаграми залежностей можна буде знайти тут.

Робота над остаточним випуском

Команда створюватиме проміжні тестові випуски. Бета-випуск заплановано на квітень, а остаточний випуск — на червень.

На цей період заплановано поліпшення інфраструктури, інтеграція з QMake та pkg-config для користувачів, які не використовують CMake, переведення латок до CMake у основну гілку розробки та остаточний цикл чищення та рецензування програмного інтерфейсу. Вікно внесення змін до програмного інтерфейсу Frameworks 5 буде відкрито до випуску бета-версії у квітні.

Усі, хто цікавиться поступом розробки, можуть стежити за нею у сховищах коду git, брати участь у обговореннях у списку листування розробників KDE Frameworks та надсилати латки за допомогою системи резензування. З правилами, поточним станом проекту та планами можна ознайомитися за допомогою вікі Frameworks. Обговорення у режимі реального часу відбуваються на каналі IRC #kde-devel сервера freenode.net.

Обговоріть, розкажіть іншим і будьте свідком результатів: мітка «KDE»

Спільнота KDE буде вдячна, якщо ви поширите це повідомлення у соціальних мережах. Надсилайте ваші статті на сайти новин, користуйтеся каналами передавання даних, подібними до delicious, digg, reddit, twitter, identi.ca. Вивантажуйте знімки вікон на служби зберігання зображень, зокрема Facebook, Flickr, ipernity та Picasa, а потім створюйте на їхній основі дописи у відповідних групах. Створюйте відеодемонстрації і вивантажуйте їх на YouTube, Blip.tv та Vimeo. Будь ласка, додавайте до дописів та вивантажених матеріалів мітку «KDE». Цим ви полегшити пошук цих матеріалів та надасте команді з просування KDE можливість проаналізувати висвітлення подій щодо цих випусків програмного забезпечення KDE.

Обговорити цю новину можна на Dot, сайті новин щодо KDE.

microbuttons

Підтримка KDE

Join the Game

Нами відкрито нову програму KDE e.V. для тих, хто підтримує розробку фінансово. Всього за 25€ на квартал ви можете підтримати міжнародну спільноту KDE у продовженні розробки вільного програмного забезпечення найкращої якості.


 

Загальні навігаційні посилання