KDE • Community • Announcements
Przekaż pieniądze (Dlaczego?)
paypal

KDE wydało czerwcowe uaktualnienia dla Przestrzeni Roboczych Plazmy, Aplikacji i Platformy

Dostępne również w:

English | Català | Español | Suomi | Nederlands | Polski | Português | Português brasileiro | Svenska | Українська

Czerwiec 10, 2014. Dzisiaj KDE wydało uaktualnienia dla swoich Aplikacji i Platformy Programistycznej, drugie w szeregu miesięcznych uaktualnień stabilizacyjnych dla wydań 4.13. Wydanie to zawiera także uaktualnione Przestrzenie Robocze Plazmy 4.11.10. Oba wydania zawierają poprawki błędów i uaktualnienia tłumaczeń, zapewniając każdemu bezpieczny proces uaktualniania.

Więcej niż 40 zarejestrowanych poprawek błędów uwzględnia ulepszenia do pakietu zarządzania informacjami osobistymi Kontact, modelera UML Umbrello, możliwości wyszukiwania na pulpicie, przeglądarki sieciowej Konqueror, zarządzania plikami Dolphin.

Bardziej zupełny wykaz zmian można znaleźć w programie śledzącym wydania KDE.

Dodatkowe i warte wspomnienia: to wydanie Aplikacji KDE zawiera kilka ważnych poprawek dla Kopete: skrócenie czasu wyjścia z Kopete przy włączonej wtyczce statystyki, poprawka do kompilacji libjingle dla jabbera dla architektur nie x86 i inna poprawka do obsługi dzwonienia w bibliotece libjingle jabbera. Bez tej ostatniej poprawki, rozmowy głosowe działały tylko ze starymi klientem jingle Google Talk dla Windowsa. Teraz, po zastosowaniu łatek, został on wypróbowany z wtyczką sieciową GMail, starym klientem Google Talk dla Windowsa, telepathy-gabble oraz innymi wersjami Kopete.

Aby pobrać kod źródłowy lub pakiety do zainstalowania przejdź do Strony informacyjnej Szkieletów KDE 4.13.2. Jeśli chcesz wiedzieć więcej o wersji 4.13 Aplikacji i Platformy Programistycznej, zajrzyj do uwag o wydaniu 4.13.

Oprogramowanie KDE, włączając w to wszystkie biblioteki i aplikacje, jest dostępne za darmo na warunkach licencji Wolnego Oprogramowania. Oprogramowanie KDE można otrzymać jako kod źródłowy i w postaci różnych formatów binarnych z http://download.kde.org lub istniejących obecnieznaczących systemach GNU/Linux oraz UNIX.

Wspieranie KDE

KDE jest społecznością Wolnego Oprogramowania, która istnieje i powiększa się tylko dzięki pomocy wielu wolontariuszy, którzy ofiarują swój czas i wysiłek. KDE zawsze szuka nowych wolontariuszy i współtwórców, czy to do pomocy przy kodowaniu, naprawianiu lub zgłaszaniu błędów, pisaniu dokumentacji, tłumaczeń, promocji, pieniędzy, itp. Każdy rodzaj ofiary zostanie wielce doceniony i chętnie przyjęty. Proszę przeczytajStronie darowizn po dalsze informacje lub stań się wspierającym członkiem KDE e.V. poprzez naszą nową inicjatywę Join the Game.

Wgrywanie pakietów binarnych Szkieletów KDE 4.13.2

Pakiety. Niektórzy wydawcy systemów operacyjnych Linux/UNIX uprzejmie dostarczyli pakiety binarne Szkieletów KDE 4.13.2 dla niektórych wersji ich dystrybucji, a w niektórych przypadkach dokonali tego wolontariusze społeczności. Dodatkowe pakiety binarne, tak samo jak uaktualnienia do pakietów już dostępnych, mogą stać się dostępne w przeciągu nadchodzących tygodni.

Położenie pakietów. Bieżącą listę dostępnych pakietów binarnych, o których Projekt KDE został poinformowany, można znaleźć na stronie informacyjnej Szkieletów KDE 4.13.2.

Kompilowanie Szkieletów KDE 4.13.2

Pełny kod źródłowy dla Szkieletów KDE 4.13.2 można pobrać za darmo. Instrukcje dotyczące kompilowania i wgrywania oprogramowania KDE Szkieletów KDE 4.13.2 są dostępne na Stronie informacyjnej Szkieletów KDE 4.13.2.

O KDE

KDE jest międzynarodowym zespołem, który tworzy darmowe i wolne oprogramowanie dla obliczeń biurkowych i przenośnych. Wśród produktów KDE wyróżnić można nowoczesne systemy biurkowe dla platform Linuksa i UNIKSA, całościowe rozwiązania pracy biurowej wraz z rozwiązaniami do pracy grupowej oraz setki tytułów oprogramowania w wielu kategoriach, włączając w to aplikacje internetowe i sieciowe, multimedia, rozrywkę, edukację, grafikę i rozwój oprogramowania. Oprogramowanie KDE jest tłumaczone na więcej niż 60 języków i jest opracowywane z przestrzeganiem zasad łatwego użycia i nowoczesnego dostępu. W pełni funkcjonalne aplikacje KDE działają natywnie na Linuksie, BSD, Solarisie, Windowsie i Mac OS X.


Uwagi o znakach towarowych. Logo KDE® i K Desktop Environment® są zarejestrowanymi przez KDE e.V., znakami towarowymi. Linux jest zarejestrowanym znakiem towarowym Linusa Torvaldsa. UNIX jest zarejestrowanym znakiem towarowym The Open Group w Stanach Zjednoczonych i innych państwach. Wszystkie inne znaki towarowe i prawa autorskie odniesione w tym ogłoszeniu są własnością ich odpowiednich właścicieli.


Kontakty prasowe

For more information send us an email:
press@kde.org

Globalne odnośniki nawigacji