KDE • Community • Announcements
DONATE (Why?)
paypal

KDE platvorm: täiustatud multimeedia- ja semantilised võimalused

KDE annab uhkelt teada KDE platvormi 4.7 väljalaskmisest. Plasma töötsoonide ja KDE rakenduste alus on saanud paljudes valdkondades olulisi täiendusi. Lisaks uue tehnoloogia juurutamisele on nähtud palju vaeva alusstruktuuri jõudluse ja stabiilsuse parandamisel.

KDE platvorm 4.7
KDE platvorm 4.7

Meie meediaraamistiku Phonon uusim versioon pakub hulga uusi võimalusi, näiteks Zeitgeisti toetus. Samuti on vaeva nähtud taustaprogrammide kallal: VLC-põhist taustaprogrammi võib nüüd pidada stabiilseks ning see on eelistatud taustaprogramm mitmeplatvormses keskkonnas, GStreamerile põhinevat taustaprogrammi aga võib lugeda stabiilseks Linuxi platvormil. Xine taustaprogrammi enam ei arendata.

KDE platvormi semantilise töölaua komponentide funktsionaalsus ja stabiilsus on paranenud. Nepomuk elas üle võimsaid sisemisi muutusi, mille taga oli soov muuta see stabiilsemaks ja kiiremaks ning pakkuda rakendustele rikkalikumat API-t. Strigi analüsaatorid loevad nüüd metaandmeid omaette protsessis, millega leidis lahenduse üle 35 krahhiga seotud Dolphini ja Konquerori veateate.

KWin pakub nüüd rakenduste arendajatele võimalust lasta komposiit peatada, kui seda soovib täisekraanirežiimis rakendus. See peaks parandama OpenGL mängude ja GPU kiirendatud videotaasesituse jõudlust.

Kuvahaldur KDM toetab nüüd GRUB2. Kasutajad, kelle GRUB2 menüüs leidub mitmeid operatsioonisüsteeme, saavad nüüd seiskamisdialoogis valida, millises neist alglaadimine sooritada, hoides taaskäivitamise valikule klõpsates hiirenuppu pikemalt all.

KDM toetab GRUB2 alglaadurit
KDM toetab GRUB2 alglaadurit

KDE süsteemset puhverserverit toetav KIO Proxy on saanud rohkelt parandusi ja uusi omadusi, sealhulgas on toetatud SOCKS-puhverserverid, võimalik on hankida mitme puhverserveri URL-aadress korraga ning toetatud on ka süsteemse puhverserveri teabe hankimine Windowsi ja Maci platvormil.

KwebkitPart, mis aitab lõimida WebKiti KDE rakendustesse, on saanud täiustusi reklaamide blokeerimise osas, mis muudab veebilehitsemise KDE WebKiti brauseriga veelgi meeldivamaks kogemuseks.

KDE arendusplatvormi paigaldamine

KDE tarkvara, sealhulgas kõik teegid ja rakendused, on vabalt saadaval vastavalt avatud lähtekoodiga tarkvara litsentsidele. KDE tarkvara töötab väga mitmesugusel riistvaral, operatsioonisüsteemides ning igasuguste aknahaldurite ja töökeskkondadega. Lisaks Linuxile ja teistele UNIX-il põhinevatele süsteemidele leiab enamiku KDE rakenduste Microsoft Windowsi versioonid leheküljelt KDE software on Windows ja Apple Mac OS X versioonid leheküljelt KDE software on Mac. Veebist võib leida KDE rakenduste eksperimentaalseid versioone mitmele mobiilsele platvormile, näiteks MeeGo, MS Windows Mobile ja Symbian, kuid need on esialgu ametliku toetuseta.
KDE tarkvara saab hankida lähtekoodina või mitmesugustes binaarvormingutes aadressilt http://download.kde.org, samuti CD-ROM-il või ka mis tahes tänapäevasest GNU/Linuxi ja UNIX-i süsteemist.

Paketid. Mõned Linux/UNIX OS-i tootjad on lahkelt valmistanud 4.7.0 binaarpaketid mõnele oma distributsiooni versioonile, mõnel juhul on sama teinud kogukonna vabatahtlikud.
Mõned binaarpaketid on vabalt allalaaditavad KDE saidilt http://download.kde.org. Lähinädalatel võib lisanduda teisigi binaarpakette, samuti praegu saadaolevate pakettide uuendusi. Pakettide asukohad. Praegu saadaolevate binaarpakettide nimekirja, millest KDE väljalaskemeeskond on teadlik, näeb vastaval 4.7infoleheküljel.

Täieliku 4.7.0 lähtekoodi võib vabalt alla laadida siit. Juhiseid KDE tarkvarakomplekti 4.7.0 kompileerimiseks ja paigaldamiseks leiab samuti 4.7.0infoleheküljelt.

Nõuded süsteemile

Võimaldaks ära kasutada väljalasete täit võimsust, soovitame tungivalt pruukida Qt uusimat versiooni, milleks praegu on 4.7.4. See on hädavajalik stabiilsuse kindlustamiseks, sest mõnedki KDE tarkvara parandused toetuvad tegelikult aluseks olevale Qt raamistikule.
KDE tarkvara kõigi võimaluste täielikuks ärakasutamiseks soovitame kasutada ka uusimaid süsteemile mõeldud graafikadraivereid, mis võivad tunduvalt parandada süsteemi kasutamist nii funktsioonide mõttes kui ka eriti üldise jõudluse mõttes.

Teave KDE kohta

KDE kujutab endast rahvusvahelist tehnoloogiameeskonda, kes loob vaba ja avatud lähtekoodiga tarkvara kasutamiseks nii lauaarvutites kui ka mobiilsetes seadmetes. KDE toodete hulka kuuluvad kaasaegne töökeskkond Linuxi ja UNIXi platvormile, täielikud kontoritöö ja grupitöö komplektid ning sajad rakendused ja programmid, sealhulgas interneti- ja veebi-, multimeedia-, meelelahutus-, õpi-, graafika- ja tarkvara arendamise rakendused. KDE tarkvara on tõlgitud enam kui 60 keelde ning selle loomisel on peetud silmas kasutamise lihtsust ja tänapäeva hõlbustusnõudeid. KDE rakendused töötavad raskusteta nii Linuxi, BSD, Solarise, Windowsi kui ka Mac OS X süsteemides.


Kaubamärkidest. KDE® ja K Desktop Environment® logo on KDE e.V. registreeritud kaubamärgid. Linux on Linus Torvaldsi registreeritud kaubamärk. UNIX on The Open Groupi registreeritud kaubamärk Ameerika Ühendriikides ja teistes riikides. Kõik teised selles teadaandes märgitud kaubamärgid ja autoriõigused kuuluvad vastavalt nende omanikele.


Pressikontaktid

Aafrika
AJ Venter
Unit 7B Beauvallon Village
13 Sandown Road
West Beach
Cape Town
7441
South-Africa
Telefon: +27 83 455 9978
info-africa@kde.org
Aasia
Pradeepto Bhattacharya
A-4 Sonal Coop. Hsg. Society
Plot-4, Sector-3,
New Panvel,
Maharashtra.
India 410206
Telefon : +91-9821033168
info-asia@kde.org
Euroopa
Sebastian Kügler
Meloenstraat 17
6543 ZE Nijmegen
The Netherlands
Telefon: +31-6-48370928
info-europe@kde.org
Põhja-Ameerika
Jeff Mitchell
21 Kinross Rd. #2
Brighton, MA 02135
U.S.A
Telefon: +1 (762) 233-4KDE (4533)
info-northamerica@kde.org
Okeaania
Hamish Rodda
11 Eucalyptus Road
Eltham VIC 3095
Australia
Telefon: (+61)402 346684
info-oceania@kde.org
Lõuna-Ameerika
Helio Chissini de Castro
R. Júlio Dias 614, apto 301
Florianópolis, SC 88080-060
Brazil
Telefon: +55(48)8806-0858
info-southamerica@kde.org

Täna ilmusid veel:

Plasma töötsoonid: KWin aitab neid kõikjal kasutada

KDE Plasma töötsoonid 4.7 Plasma töötsoonidele on kasuks tulnud ulatuslik arendustegevus KDE komposiit-aknahalduri KWin kallal ning selliste uute Qt tehnoloogiate nagu Qt Quick kasutamise võimalus. Täpsemalt kõneleb kõigest Plasma töölaua ja Plasma Netbook 4.7 väljalasketeade.Uuendatud KDE rakendused pakuvad rohkelt vaimustavaid omadusi

KDE rakendused 4.7 Paljud KDE rakendused läbisid uuenduskuuri. Eriti tasub välja tuua KDE grupitöölahenduse Kontact taasühinemist KDE reeglipärase väljalasketsükliga pärast seda, kui kõik selle tähtsamad komponendid porditi Akonadi peale. Samal ajal näeb ilmavalgust KDE võimalusterohke fotohalduri Digikam uus väljalase. Täpsemalt kõneleb kõigest KDE rakenduste 4.7 väljalasketeade.Global navigation links