KDE • Community • Announcements
DONATE (Why?)
paypal

Plasma töötsoonid: KWin aitab neid kõikjal kasutada

KDE teatab rõõmuga nii Plasma töölaua kui ka Plasma Netbooki töötsooni versiooni 4.7 väljalaskmisest. Plasma töötsoonide senist funktsionaalsust on tublisti parandatud ning lisandunud on ka mitmeid märkimisväärseid võimalusi. Viimaste seast tasub esile tuua uusi liidese loomise viise, mis sobivad paremini puuteekraaniga ja mobiilsetele seadmetele.

Plasma töölaud 4.7
Plasma töölaud 4.7

Rohke visuaalne viimistlus avaldub Oxygeni ikoonide uuendustes ning tunduvalt on ühtlustunud ka paneeli elementide, näiteks kella ja märguanneteala, väljanägemine. KDE tarkvara modulaarse iseloomu ning võime tõttu kombineerida ja ühendada paljudest eri allikatest pärit rakendusi on KDE täiustanud ka Oxygeni GTK teemasid, mis lubab GNOME rakendustel (ja teistel GTK+ kasutavatel rakendustel) sujuvalt sulanduda Plasma töötsooni KDE rakendustega.

Oxygeni ikoonid elasid üle viimistluskuuri
Oxygeni ikoonid elasid üle viimistluskuuri

Plasma töötsoonide aknahalduri KWin koodi on ulatuslikult puhastatud ning see suudab nüüd töötada OpenGL ES toetusega riistvaral, mis muudab aknahalduri senisest sobivamaks mobiilsetele seadmetele, aga pakub paremat elamust ka lauaarvutite kasutajatele. KWin kasutab uut varjutussüsteemi, mis aitab paremini toetada kasutajaid, kel on vanem riistvara või selline riistvara, mille draiveri OpenGL toetus on piiratud (Xrenderi taustaprogramm). KWini jõudlus on tänu rohkele optimeerimisele märgatavalt paranenud.

Ohtralt täiustusi on saanud ka Plasma tegevused. Tegevustehalduril on nüüd märksa silmatorkavam asukoht Plasma töölaua vaikimisi paneelil. Tegevused aitavad edendada kasutajate töövoogu, pakkudes nutikaid võimalusi rakendusi, vidinaid ja dokumente rühmitada.

Plasma tegevustel on 4.7-s silmatorkavam koht
Plasma tegevustel on 4.7-s silmatorkavam koht

Samuti pakuvad Plasma töötsoonid nüüd palju etemaid võrguhalduse võimalusi, sealhulgas on eksperimentaalselt toetatud nii NetworkManager 0.9 kui ka interneti kasutamine üle Bluetoothi, 3G, VPN, MAC-i muutmine ja veel mitmed peened võrguhalduse võimalused.

Plasma 4.7 võrguhaldus
Plasma 4.7 võrguhaldus

Liikumine rakenduste ja viimati kasutatud failide vahel on nüüd lihtsam tänu rakenduste käivitajale Kickoff lisatud asukohanäitajale, mis aitab kasutajal täpselt aru saada, kus ta parajasti viibib, ning kiiresti tagasi jõuda menüü kõrgematesse tasanditesse. Töötsoonid on saanud veel palju muid kasutamist lihtsustavaid ja funktsionaalsust täiendavaid uuendusi. Nii näiteks ei blokeeri Konsool enam USB-pulkade eemaldamist ning KMix toetab tunduvalt paremini PulseAudiot.

Kickoffi uus asukohanäitaja lihtsustab liikumist
Kickoffi uus asukohanäitaja lihtsustab liikumist

Plasma paigaldamine

KDE tarkvara, sealhulgas kõik teegid ja rakendused, on vabalt saadaval vastavalt avatud lähtekoodiga tarkvara litsentsidele. KDE tarkvara töötab väga mitmesugusel riistvaral, operatsioonisüsteemides ning igasuguste aknahaldurite ja töökeskkondadega. Lisaks Linuxile ja teistele UNIX-il põhinevatele süsteemidele leiab enamiku KDE rakenduste Microsoft Windowsi versioonid leheküljelt KDE software on Windows ja Apple Mac OS X versioonid leheküljelt KDE software on Mac. Veebist võib leida KDE rakenduste eksperimentaalseid versioone mitmele mobiilsele platvormile, näiteks MeeGo, MS Windows Mobile ja Symbian, kuid need on esialgu ametliku toetuseta.
KDE tarkvara saab hankida lähtekoodina või mitmesugustes binaarvormingutes aadressilt http://download.kde.org, samuti CD-ROM-il või ka mis tahes tänapäevasest GNU/Linuxi ja UNIX-i süsteemist.

Paketid. Mõned Linux/UNIX OS-i tootjad on lahkelt valmistanud 4.7.0 binaarpaketid mõnele oma distributsiooni versioonile, mõnel juhul on sama teinud kogukonna vabatahtlikud.
Mõned binaarpaketid on vabalt allalaaditavad KDE saidilt http://download.kde.org. Lähinädalatel võib lisanduda teisigi binaarpakette, samuti praegu saadaolevate pakettide uuendusi. Pakettide asukohad. Praegu saadaolevate binaarpakettide nimekirja, millest KDE väljalaskemeeskond on teadlik, näeb vastaval 4.7infoleheküljel.

Täieliku 4.7.0 lähtekoodi võib vabalt alla laadida siit. Juhiseid KDE tarkvarakomplekti 4.7.0 kompileerimiseks ja paigaldamiseks leiab samuti 4.7.0infoleheküljelt.

Nõuded süsteemile

Võimaldaks ära kasutada väljalasete täit võimsust, soovitame tungivalt pruukida Qt uusimat versiooni, milleks praegu on 4.7.4. See on hädavajalik stabiilsuse kindlustamiseks, sest mõnedki KDE tarkvara parandused toetuvad tegelikult aluseks olevale Qt raamistikule.
KDE tarkvara kõigi võimaluste täielikuks ärakasutamiseks soovitame kasutada ka uusimaid süsteemile mõeldud graafikadraivereid, mis võivad tunduvalt parandada süsteemi kasutamist nii funktsioonide mõttes kui ka eriti üldise jõudluse mõttes.

Teave KDE kohta

KDE kujutab endast rahvusvahelist tehnoloogiameeskonda, kes loob vaba ja avatud lähtekoodiga tarkvara kasutamiseks nii lauaarvutites kui ka mobiilsetes seadmetes. KDE toodete hulka kuuluvad kaasaegne töökeskkond Linuxi ja UNIXi platvormile, täielikud kontoritöö ja grupitöö komplektid ning sajad rakendused ja programmid, sealhulgas interneti- ja veebi-, multimeedia-, meelelahutus-, õpi-, graafika- ja tarkvara arendamise rakendused. KDE tarkvara on tõlgitud enam kui 60 keelde ning selle loomisel on peetud silmas kasutamise lihtsust ja tänapäeva hõlbustusnõudeid. KDE rakendused töötavad raskusteta nii Linuxi, BSD, Solarise, Windowsi kui ka Mac OS X süsteemides.


Kaubamärkidest. KDE® ja K Desktop Environment® logo on KDE e.V. registreeritud kaubamärgid. Linux on Linus Torvaldsi registreeritud kaubamärk. UNIX on The Open Groupi registreeritud kaubamärk Ameerika Ühendriikides ja teistes riikides. Kõik teised selles teadaandes märgitud kaubamärgid ja autoriõigused kuuluvad vastavalt nende omanikele.


Pressikontaktid

Aafrika
AJ Venter
Unit 7B Beauvallon Village
13 Sandown Road
West Beach
Cape Town
7441
South-Africa
Telefon: +27 83 455 9978
info-africa@kde.org
Aasia
Pradeepto Bhattacharya
A-4 Sonal Coop. Hsg. Society
Plot-4, Sector-3,
New Panvel,
Maharashtra.
India 410206
Telefon : +91-9821033168
info-asia@kde.org
Euroopa
Sebastian Kügler
Meloenstraat 17
6543 ZE Nijmegen
The Netherlands
Telefon: +31-6-48370928
info-europe@kde.org
Põhja-Ameerika
Jeff Mitchell
21 Kinross Rd. #2
Brighton, MA 02135
U.S.A
Telefon: +1 (762) 233-4KDE (4533)
info-northamerica@kde.org
Okeaania
Hamish Rodda
11 Eucalyptus Road
Eltham VIC 3095
Australia
Telefon: (+61)402 346684
info-oceania@kde.org
Lõuna-Ameerika
Helio Chissini de Castro
R. Júlio Dias 614, apto 301
Florianópolis, SC 88080-060
Brazil
Telefon: +55(48)8806-0858
info-southamerica@kde.org

Täna ilmusid veel:

Uuendatud KDE rakendused pakuvad rohkelt vaimustavaid omadusi

KDE rakendused 4.7 Paljud KDE rakendused läbisid uuenduskuuri. Eriti tasub välja tuua KDE grupitöölahenduse Kontact taasühinemist KDE reeglipärase väljalasketsükliga pärast seda, kui kõik selle tähtsamad komponendid porditi Akonadi peale. Samal ajal näeb ilmavalgust KDE võimalusterohke fotohalduri Digikam uus väljalase. Täpsemalt kõneleb kõigest KDE rakenduste 4.7 väljalasketeade.KDE platvorm: täiustatud multimeedia-, kiirsuhtlus- ja semantilised võimalused

KDE arendusplatvorm 4.7.0 Suur hulk KDE ja kolmanda poole tarkvara saab tulu ulatuslikust arendustööst Phononi kallal ning olulistest täiustustest semantilise töölaua komponentide seas, mille API on tublisti täienenud ning stabiilsus suurenenud. Uus KDE Telepathy raamistik võimaldab lõimida kiirsuhtluse otse töötsoonidesse ja rakendustesse. Jõudluse ja stabiilsuse paranemine peaaegu kõigis komponentides tagab etema kasutajakogemuse ning vähendab KDE platvormi 4.7 kasutavate rakenduste koormust süsteemile. Täpsemalt kõneleb kõigest KDE platvorm 4.7 väljalasketeade.Global navigation links