KDE • Community • Announcements
DONATE (Why?)
paypal

Uuendatud KDE rakendused pakuvad rohkelt vaimustavaid omadusi

KDE teatab rõõmuga paljude populaarsete rakenduste uute versioonide väljalaskmisest. Kõik need rakendused, alates mängudest kuni õppevajadusi rahuldavate ja meelelahutust pakkuvate rakendusteni, on nüüd veel võimsamad, ent ometi sama hõlpsasti kasutatavad. Allpool on ära toodud mõnede täna ilmunud rakenduste olulisemad uued omadused.

KDE rakendused 4.7
KDE rakendused 4.7

KDE grupitöölahendus Kontact on alates 4.7 väljalaskest taas ühinenud ülejäänud KDE tarkvaraga. Enamik selle komponente on porditud Akonadi peale ning nii seepärast kui ka muu arendustöö tõttu on paranenud stabiilsus, ühenduste loomine uute teenustega ning teabevahetus rakenduste vahel. Suurim muudatus on KMail 2 väljatulek. Selle liides on jäänud varasemaga sarnaseks, kuid kogu e-posti salvestamise ja hankimise süsteem on porditud Akonadi peale.

KDE failihalduril Dolphin on vaikimisi klaarim välimus. Menüüriba on peidetud, kuid soovi korral saab seda lihtsalt tagasi tuua. Täiustatud on failide otsimise liidest. Dolphin pakub nüüd palju korralikumat lõimimist lähtekoodi haldamise süsteemidega, sealhulgas saab luua ja kloonida hoidlaid, muudatusi tõmmata ja ise üles laadida, erinevusi vaadata ja veel palju muud. Nii Dolphin kui ka Konqueror on võitnud uuest pluginast, mis võimaldab otse menüü vahendusel faile ja katalooge hinnata ja annoteerida, tagades sel moel Nepomuki võimaluste ärakasutamise.

Konqueror ja Dolphin 4.7-s
Konqueror ja Dolphin 4.7-s

Virtuaalne gloobus Marble on saanud viimasel poolel aastal palju täiustusi. See toetab nüüd hääljuhtimist, pakub kaardi loomise nõustajat ja mitmeid uusi pluginaid. Võistlusega Voice of Marble tagati tänu KDE kogukonna usinale kaasalöömisele võimalus kasutada hääljuhtimist õige mitmes keeles. Kõigest sellest kõneleb lähemalt Marble visuaalne muudatuste logi.

Marble särab 4.7-s
Marble särab 4.7-s

KDE pildinäitaja Gwenview on muutnud piltide haldamise veel lihtsamaks, pakkudes võimalust võrrelda kaht või enamat pilti üksteise kõrval. Vali lihtsalt sirvimisrežiimis kaks või enam pilti ning lülitu vaate- või täisekraanirežiimi. Vaaterežiimis saab soovi korral pisipildiribalt pilte juurde lisada.

Piltide võrdlemine Gwenview 4.7 abiga
Piltide võrdlemine Gwenview 4.7 abiga

Koomiksisõprade rõõmuks toetab universaalne failinäitaja Okular nüüd terve kataloogi käsitamist koomiksina.

Kogu maailma tähistaevahuvilistele oluline KDE rakendus KStars võimaldab nüüd ette määrata niinimetatud star hopping'u teekondi ning toetab OpenGL ja loomupärase renderdamistaustaprogrammi dünaamilist vahetamist. Taevatrajektooridele võib nüüd omistada nimesid. Komeetide trajektoore renderdatakse OpenGL režmmis. Matemaatikud ja reaalteaduste esindajad saavad nüüd uurida kõrgema järgu funktsioone Kalgebra abil ning teada saada keemiliste elementide oksüdatsiooniastmeid Kalziumis.

Tarkvara arendajatele pakub KDevelop valmistaandestiile ning Pythoni interpretaatorit Krossi vahendusel. Samuti on parandatud Pythoni automaatse sõnalõpetuse võimalusi ning toetatud on lex/yacc faililaiendid.

KDE täiustatud tekstiredaktor Kate pakub viimistletud pluginaid ja suuremat stabiilsust. Täpsemat teavet leiab Kate veebileheküljelt.

DigiKam 2.0 võimaldab ära tunda nägusid, toetab piltide eri versioone, geosilte ja palju muud

Täna näeb lisaks ilmavalgust DigiKam 2.0. Tee versioonini 2 nõudis enam kui aasta rasket arendamist. Nüüd on aga arendusmeeskond uhkusega valmis teatama uue põlvkonna Digikami sünnist. See sisaldab muu hulgas ammu soovitud nägude tuvastamise võimalust ning toetab piltide versioonide kasutamist, samuti XMP metaandmete sidecar-faile. Oluliselt on täiustatud fotode sildistamist ja tähistamist, võimalik on pöördgeosildistamine ja veel palju muud uuenduslikku. Kõige muu kõrval on parandatud 219 viga.

Digikam 2.0
Digikam 2.0

Digikam käib käsikäes Kipi pluginatega, mille uus väljalase täna samuti ilmus. See sisaldab uusi eksportimistööriistu kolme veebiteenuse tarbeks: Yandex.Fotki, MediaWiki ja Rajce. GPSSynci plugin pakub nüüd pöördgeokodeerimise võimalust. Ja nagu ikka, on rohkelt parandatud vigu. Ka paljud teised täna ilmunud KDE rakendused on saanud uusi omadusi ning neis on parandatud arvukalt vigu. Lisaks on nad saanud kasu teistest KDE tarkvarakomplekti viimastest uuendustest ja täiustustest.

KDE rakenduste paigaldamine

KDE tarkvara, sealhulgas kõik teegid ja rakendused, on vabalt saadaval vastavalt avatud lähtekoodiga tarkvara litsentsidele. KDE tarkvara töötab väga mitmesugusel riistvaral, operatsioonisüsteemides ning igasuguste aknahaldurite ja töökeskkondadega. Lisaks Linuxile ja teistele UNIX-il põhinevatele süsteemidele leiab enamiku KDE rakenduste Microsoft Windowsi versioonid leheküljelt KDE software on Windows ja Apple Mac OS X versioonid leheküljelt KDE software on Mac. Veebist võib leida KDE rakenduste eksperimentaalseid versioone mitmele mobiilsele platvormile, näiteks MeeGo, MS Windows Mobile ja Symbian, kuid need on esialgu ametliku toetuseta.
KDE tarkvara saab hankida lähtekoodina või mitmesugustes binaarvormingutes aadressilt http://download.kde.org, samuti CD-ROM-il või ka mis tahes tänapäevasest GNU/Linuxi ja UNIX-i süsteemist.

Paketid. Mõned Linux/UNIX OS-i tootjad on lahkelt valmistanud 4.7.0 binaarpaketid mõnele oma distributsiooni versioonile, mõnel juhul on sama teinud kogukonna vabatahtlikud.
Mõned binaarpaketid on vabalt allalaaditavad KDE saidilt http://download.kde.org. Lähinädalatel võib lisanduda teisigi binaarpakette, samuti praegu saadaolevate pakettide uuendusi. Pakettide asukohad. Praegu saadaolevate binaarpakettide nimekirja, millest KDE väljalaskemeeskond on teadlik, näeb vastaval 4.7infoleheküljel.

Täieliku 4.7.0 lähtekoodi võib vabalt alla laadida siit. Juhiseid KDE tarkvarakomplekti 4.7.0 kompileerimiseks ja paigaldamiseks leiab samuti 4.7.0infoleheküljelt.

Nõuded süsteemile

Võimaldaks ära kasutada väljalasete täit võimsust, soovitame tungivalt pruukida Qt uusimat versiooni, milleks praegu on 4.7.4. See on hädavajalik stabiilsuse kindlustamiseks, sest mõnedki KDE tarkvara parandused toetuvad tegelikult aluseks olevale Qt raamistikule.
KDE tarkvara kõigi võimaluste täielikuks ärakasutamiseks soovitame kasutada ka uusimaid süsteemile mõeldud graafikadraivereid, mis võivad tunduvalt parandada süsteemi kasutamist nii funktsioonide mõttes kui ka eriti üldise jõudluse mõttes.

Teave KDE kohta

KDE kujutab endast rahvusvahelist tehnoloogiameeskonda, kes loob vaba ja avatud lähtekoodiga tarkvara kasutamiseks nii lauaarvutites kui ka mobiilsetes seadmetes. KDE toodete hulka kuuluvad kaasaegne töökeskkond Linuxi ja UNIXi platvormile, täielikud kontoritöö ja grupitöö komplektid ning sajad rakendused ja programmid, sealhulgas interneti- ja veebi-, multimeedia-, meelelahutus-, õpi-, graafika- ja tarkvara arendamise rakendused. KDE tarkvara on tõlgitud enam kui 60 keelde ning selle loomisel on peetud silmas kasutamise lihtsust ja tänapäeva hõlbustusnõudeid. KDE rakendused töötavad raskusteta nii Linuxi, BSD, Solarise, Windowsi kui ka Mac OS X süsteemides.


Kaubamärkidest. KDE® ja K Desktop Environment® logo on KDE e.V. registreeritud kaubamärgid. Linux on Linus Torvaldsi registreeritud kaubamärk. UNIX on The Open Groupi registreeritud kaubamärk Ameerika Ühendriikides ja teistes riikides. Kõik teised selles teadaandes märgitud kaubamärgid ja autoriõigused kuuluvad vastavalt nende omanikele.


Pressikontaktid

Aafrika
AJ Venter
Unit 7B Beauvallon Village
13 Sandown Road
West Beach
Cape Town
7441
South-Africa
Telefon: +27 83 455 9978
info-africa@kde.org
Aasia
Pradeepto Bhattacharya
A-4 Sonal Coop. Hsg. Society
Plot-4, Sector-3,
New Panvel,
Maharashtra.
India 410206
Telefon : +91-9821033168
info-asia@kde.org
Euroopa
Sebastian Kügler
Meloenstraat 17
6543 ZE Nijmegen
The Netherlands
Telefon: +31-6-48370928
info-europe@kde.org
Põhja-Ameerika
Jeff Mitchell
21 Kinross Rd. #2
Brighton, MA 02135
U.S.A
Telefon: +1 (762) 233-4KDE (4533)
info-northamerica@kde.org
Okeaania
Hamish Rodda
11 Eucalyptus Road
Eltham VIC 3095
Australia
Telefon: (+61)402 346684
info-oceania@kde.org
Lõuna-Ameerika
Helio Chissini de Castro
R. Júlio Dias 614, apto 301
Florianópolis, SC 88080-060
Brazil
Telefon: +55(48)8806-0858
info-southamerica@kde.org

Täna ilmusid veel:

Plasma töötsoonid: KWin aitab neid kõikjal kasutada

KDE Plasma töötsoonid 4.7 Plasma töötsoonidele on kasuks tulnud ulatuslik arendustegevus KDE komposiit-aknahalduri KWin kallal ning selliste uute Qt tehnoloogiate nagu Qt Quick kasutamise võimalus. Täpsemalt kõneleb kõigest Plasma töölaua ja Plasma Netbook 4.7 väljalasketeade.KDE platvorm: täiustatud multimeedia-, kiirsuhtlus- ja semantilised võimalused

KDE arendusplatvorm 4.7.0 Suur hulk KDE ja kolmanda poole tarkvara saab tulu ulatuslikust arendustööst Phononi kallal ning olulistest täiustustest semantilise töölaua komponentide seas, mille API on tublisti täienenud ning stabiilsus suurenenud. Uus KDE Telepathy raamistik võimaldab lõimida kiirsuhtluse otse töötsoonidesse ja rakendustesse. Jõudluse ja stabiilsuse paranemine peaaegu kõigis komponentides tagab etema kasutajakogemuse ning vähendab KDE platvormi 4.7 kasutavate rakenduste koormust süsteemile. Täpsemalt kõneleb kõigest KDE platvorm 4.7 väljalasketeade.Global navigation links