KDE • Community • Announcements
Przekaż pieniądze (Dlaczego?)
paypal

Zbiór oprogramowania KDE 4.1316 kwiecień 2014

Społeczność KDE z dumą ogłasza najświeższe główne uaktualnienia do Aplikacji KDE, które dostarczają nowych funkcji i poprawek błędów. Główne ulepszenia dotyczą technologi Wyszukiwania Semantycznego KDE, z której korzysta wiele aplikacji. Wraz z zamrożeniem Przestrzeni Roboczych Plazmy i Platformy Programistycznej KDE oraz przeznaczenie ich do długiego wpierania, zespoły te skupiają się na przejściu do Szkieletów 5. To wydanie jest przetłumaczone na 53 języki; oczekuje się dodania więcej języków w kolejnych miesięcznych, pomniejszych wydaniach z poprawkami błędów.

Dostępne również w:

English | Català | Español | Nederlands | Português | Svenska | Українська

Aplikacje KDE 4.13 Aplikacje KDE 4.13 korzystają z nowego wyszukiwania semantycznego, wprowadzają nowe funkcje

Najświeższe główne uaktualnienia do Aplikacji KDE dostarczają nowych funkcji i poprawiają błędy. Kontact (program do zarządzania informacjami osobistymi) został poddany wzmożonym pracom skupionym na wykorzystaniu ulepszeń w technologi semantycznego wyszukiwania KDE oraz dodawaniu nowych funkcji. Przeglądarka dokumentów Okular i zaawansowany edytor tekstu Kate zyskały nowe ulepszenia do interfejsu i w obszarze funkcji. W obszarach edukacji i gier, wprowadziliśmy nowego trenera wymowy języków obcych Artikulate; Marble (biurkowy globus) zyskał obsługę Słońca, Księżyca, planet, wytyczanie trasy dla rowerów i morskie mile. Palapeli (aplikacja puzzli jigsaw) weszła w niespotykane wymiary i zyskała niespotykane możliwości. przeczytaj ogłoszenia..

Platforma Programistyczna KDE 4.13 Platforma Programistyczna KDE 4.13 wprowadza ulepszone Wyszukiwanie Semantyczne

Biblioteki Platformy Programistycznej KDE zostały zamrożone i podlegają tylko poprawkom błędów oraz drobnym usprawnieniom. Zmiana w numerze wersji dla Platformy Programistycznej jest spowodowana wygodą pakowania. Uwzględnione zostały wszystkie poprawki błędów i drobne funkcje zaprogramowane od wydania Aplikacji i Platformy Programistycznej 4.11. Jedyną główną zmianą w tym wydaniu jest wprowadzenie ulepszonego Wyszukiwania Semantycznego, które wnosi zwiększoną wydajność i stabilność w wyszukiwaniu na pulpicie Linuksa.

Rozwój nowej generacji Platformy Programistycznej KDE - zwanej Szkielety KDE 5 - jest w fazie beta. Przeczytaj ten artykuł aby dowiedzieć się co nadchodzi i zajrzyj tu po najświeższe ogłoszenia.

Ulepszone Wyszukiwanie Semantyczne

Głównym nowym dodatkiem do Platformy Programistycznej KDE jest nowa generacja Wyszukiwania Semantycznego. Aby zachować zgodność, została ona dodana jako nowy składnik, a nie zastąpienie poprzedniego Wyszukiwania Semantycznego. Aplikacje muszą zostać przystosowane do nowego składnika wyszukiwania; większość Aplikacji KDE już zostało przystosowanych. Dystrybucje mogą zdecydować czy dostarczać przestarzałe Wyszukiwanie Semantyczne wraz z nową wersją.

Usprawnienia do wyszukiwania przynoszą znaczne korzyści w kwestii szybszych bardziej odpowiednich wyników, większej stabilności, mniejszego użycia pamięci i przechowywania mniejszej ilości danych. Uaktualnienie wymaga jednorazowego przeniesienia bazy danych, które zajmie kilka minut wzmożonego zapotrzebowania na przetwarzanie.

Wesprzyj KDE

Dołącz do gry

Nowy Program wspierającego członka na rzecz KDE e.V. uznaje się za otwarty. Za €25 kwartalnie możesz zapewnić przetrwanie i wzrost międzynarodowej społeczności, tworzącej Wolne Oprogramowanie klasy światowej.


 

Powiadom innych i obserwuj co się dzieje: oznacz jako "KDE"

KDE zachęca ludzi do rozpowszechniania informacji w sieciach społecznościowych. Wysyłaj historie na strony z nowinkami, używaj kanałów takich jak delicious, digg, reddit, twitter, identi.ca. Wysyłaj zrzuty ekranu na usługi takie jak Facebook, Flickr, ipernity oraz Picasa, i przesyłaj je do odpowiednich grup. Nagrywaj obraz na ekranie i wysyłaj go na YouTube, Blip.tv, oraz Vimeo. Proszę oznaczaj posty i wysyłaj materiały z "KDE". To czyni je łatwiejszymi do znalezienia i daje Zespołowi ds. Promocji KDE możliwości do przeanalizowania rozgłosu wydań 4.13 oprogramowania KDE.

You can discuss this release on our news site.

microbuttons

O ogłoszeniach tych wydań

Te ogłoszenia o wydaniach zostały przygotowane przez Zespół Promocji KDE oraz szerszą społeczność KDE. Ogłoszenia traktują o wielu zmianach poczynionych w oprogramowaniu KDE na przestrzeni minionych czterech miesięcy.

Globalne odnośniki nawigacji