KDE • Community • Announcements
DONATE (Why?)
paypal

KDE platvorm 4.10 viib rohkem API-sid üle Qt Quickile

Teistes keeltes:

Also available in:

English | Català | Deutsch | Español | Suomi | Italiano | Nederlands | Polski | Português | Português brasileiro | Русский | Svenska | Українська

Plasma SDK

KDE arendusplatvormi käesolevas väljalaskes leiab senisest märksa täielikuma Plasma SDK. Varasemad eraldi komponendid, näiteks plasmoidviewer, plasmaengineexplorer ja plasmawallpaperviewer, kuuluvad nüüd kõik Plasma vidinate arendamise tööriistakomplekti Plasmate koosseisu.

Plasmate kujutab endast Plasma SDK südant
Plasmate kujutab endast Plasma SDK südant

Qt Quicki toetus

Qt Quicki kasutamine Plasmas aina areneb. Paljud koostisosad on uuendatud, et need pruugiksid kasutajaliideses ainult Qt Quicki, mis ühtlasi muudab hõlpsaks Plasma töötsoonide laiendamise ja kohandamise. Plasma võimaldab nüüd kirjutada ka konteinereid (mille ülesanne on esitada vidinaid töölaual ja paneelidel) ainult Qt Quicki hõlpsasti omandatavat arenduskeelt kasutades. See lubab arendajatel pakkuda katsetamiseks või erijuhtudeks kohandatud konteinereid. Sel moel on Plasma muutunud väärtuslikuks ja universaalseks kasutajaliidese tööriistakomplektiks.

Töölauaefektid skriptidega

Töölaua efektide, käitumise ja haldamise skriptimisliidesd muudavad KWini aknahalduse arendajate silmis tulusaks tööriistaks, mille abil lahendada konkreetseid erijuhtumeid. Lisaks vähendab modulaarne lähenemine tublisti KWini põhiosa suurust. Paraneb ka hooldatavus, kui spetsiaalseteks juhtumiteks mõeldud kood jätta väliste skriptide hooleks. Võrreldes C++ koodiga, mida skriptid asendavad, on koodi kirjutamine, hooldamine ja kvaliteedi tagamine palju kergem.

KDE arendusplatvormi paigaldamine

KDE tarkvara, sealhulgas kõik teegid ja rakendused, on vabalt saadaval vastavalt avatud lähtekoodiga tarkvara litsentsidele. KDE tarkvara töötab väga mitmesugusel riistvaral ja protsessoritel (näiteks ARM ja x86), operatsioonisüsteemides ning igasuguste aknahaldurite ja töökeskkondadega. Lisaks Linuxile ja teistele UNIX-il põhinevatele süsteemidele leiab enamiku KDE rakenduste Microsoft Windowsi versioonid leheküljelt KDE software on Windows ja Apple Mac OS X versioonid leheküljelt KDE software on Mac. Veebist võib leida KDE rakenduste eksperimentaalseid versioone mitmele mobiilsele platvormile, näiteks MeeGo, MS Windows Mobile ja Symbian, kuid need on esialgu ametliku toetuseta. Plasma Active kujutab endast kasutajakogemust paljudele seadmetele, näiteks tahvelarvutid ja muud mobiilsed seadmed.
KDE tarkvara saab hankida lähtekoodina või mitmesugustes binaarvormingutes aadressilt http://download.kde.org, samuti CD-ROM-il või ka mis tahes tänapäevasest GNU/Linuxi ja UNIX-i süsteemist.

Packages. Mõned Linux/UNIX OS-i tootjad on lahkelt valmistanud 4.10.0 binaarpaketid mõnele oma distributsiooni versioonile, mõnel juhul on sama teinud kogukonna vabatahtlikud.
Pakettide asukohad. Praegu saadaolevate binaarpakettide nimekirja, millest KDE väljalaskemeeskond on teadlik, näeb vastaval 4.10 infoleheküljel.

Täieliku 4.10.0 lähtekoodi võib vabalt alla laadida siit. Juhiseid KDE tarkvarakomplekti 4.10.0 kompileerimiseks ja paigaldamiseks leiab samuti 4.10.0 infoleheküljelt.

Nõuded süsteemile

Võimaldamaks ära kasutada väljalasete täit võimsust, soovitame tungivalt pruukida Qt uusimat versiooni, milleks praegu on 4.8.4. See on hädavajalik stabiilsuse kindlustamiseks, sest mõnedki KDE tarkvara parandused toetuvad tegelikult aluseks olevale Qt raamistikule.
KDE tarkvara kõigi võimaluste täielikuks ärakasutamiseks soovitame kasutada ka uusimaid süsteemile mõeldud graafikadraivereid, mis võivad tunduvalt parandada süsteemi kasutamist nii funktsioonide mõttes kui ka eriti üldise jõudluse mõttes.

Täna ilmusid veel:

KDE Plasma töötsoonid 4.10 Plasma töötsoonid 4.10 parandavad mobiilsete seadmete toetust ja näevad kaunimad välja

Mitmed Plasma töötsoonide komponendid porditi Qt Quick/QML-i raamistikule. Stabiilsus ja kasutatavus on paranenud. Lisandunud on uus trükkimishaldur ja värvihalduse toetus.

KDE rakendused 4.10 KDE rakendused: hõlpsamad kasutada, parema jõudlusega ja viivad lausa Marsile

KDE rakendustes on eriti tuntavaid täiendusi saanud Kate, KMail ja Konsool. KDE õpirakendustes on põhjalikult muudetud KTouchi, aga muutusi on teisigi. KDE mängud pakuvad uut mängu Picmi ning mitmeid mängimist parandamist täiustusi.

Teave KDE kohta

KDE kujutab endast rahvusvahelist tehnoloogiameeskonda, kes loob vaba ja avatud lähtekoodiga tarkvara kasutamiseks nii lauaarvutites kui ka mobiilsetes seadmetes. KDE toodete hulka kuuluvad kaasaegne töökeskkond Linuxi ja UNIXi platvormile, täielikud kontoritöö ja grupitöö komplektid ning sajad rakendused ja programmid, sealhulgas interneti- ja veebi-, multimeedia-, meelelahutus-, õpi-, graafika- ja tarkvara arendamise rakendused. KDE tarkvara on tõlgitud enam kui 60 keelde ning selle loomisel on peetud silmas kasutamise lihtsust ja tänapäeva hõlbustusnõudeid. KDE rakendused töötavad raskusteta nii Linuxi, BSD, Solarise, Windowsi kui ka Mac OS X süsteemides.


Kaubamärkidest. KDE® ja K Desktop Environment® logo on KDE e.V. registreeritud kaubamärgid. Linux on Linus Torvaldsi registreeritud kaubamärk. UNIX on The Open Groupi registreeritud kaubamärk Ameerika Ühendriikides ja teistes riikides. Kõik teised selles teadaandes märgitud kaubamärgid ja autoriõigused kuuluvad vastavalt nende omanikele.


Kontaktisikud

Aafrika
AJ Venter
Unit 7B Beauvallon Village
13 Sandown Road
West Beach
Cape Town
7441
South-Africa
Telefon: +27 83 455 9978
info-africa@kde.org
Aasia
Pradeepto Bhattacharya
A-4 Sonal Coop. Hsg. Society
Plot-4, Sector-3,
New Panvel,
Maharashtra.
India 410206
Telefon : +91-9821033168
info-asia@kde.org
Euroopa
Sebastian Kügler
Meloenstraat 17
6543 ZE Nijmegen
The Netherlands
Telefon: +31-6-48370928
info-europe@kde.org
Põhja-Ameerika
Jeff Mitchell
21 Kinross Rd. #2
Brighton, MA 02135
U.S.A
Telefon: +1 (762) 233-4KDE (4533)
info-northamerica@kde.org
Okeaania
Hamish Rodda
11 Eucalyptus Road
Eltham VIC 3095
Australia
Telefon: (+61)402 346684
info-oceania@kde.org
Lõuna-Ameerika
Helio Chissini de Castro
R. Júlio Dias 614, apto 301
Florianópolis, SC 88080-060
Brazil
Telefon: +55(48)8806-0858
info-southamerica@kde.org